Od początku działalności zajmujemy się sprzedażą i montażem stolarki okiennej PCV, drewnianej i aluminiowej.
BONA
Małgorzata Ptach
bona - logo

Co jest lepsze – okna PCV czy drewniane?

okno drewniane

Wybór okien to jedna z ważniejszych decyzji podczas budowy domu lub remontu. Na co zwrócić uwagę przy wyborze materiału, z którego wykonane są okna? W tym artykule przedstawimy zalety zarówno okien PCV, jak i okien drewnianych.

Zalety okien PCV – w których sytuacjach sprawdzą się najlepiej?

Okna PCV to obecnie jedne z najchętniej wybieranych produktów na rynku. I słusznie – ich zalety są bowiem nie do przecenienia.

Przede wszystkim, okna PCV cechują się wysoką termoizolacyjnością oraz doskonałą dźwiękoszczelnością, co jest ważne w dużych miastach, takich jak Gdynia. Dzięki temu pomieszczenia są dobrze chronione przed utratą ciepła, a także hałasem z zewnątrz. Ponadto ten typ okien jest łatwy w konserwacji – nie wymaga tak regularnego malowania ani impregnacji, jak drewniane. Co więcej, okna PCV są stosunkowo tanie w porównaniu do alternatyw i są dostępne w szerokiej gamie wzorów.

Dlaczego warto wybrać okna drewniane – charakterystyczne cechy i wyjątkowy urok

Okna drewniane, choć rzadziej wybierane niż PCV, również mają swoich zwolenników, zwłaszcza wśród osób ceniących sobie naturalne, ekologiczne materiały. Ich główną zaletą jest bez wątpienia niezwykły urok, jaki wprowadzają do każdego pomieszczenia. Dodatkowo drewno jako naturalny surowiec doskonale izoluje termicznie oraz akustycznie, a negatywne warunki atmosferyczne powodują jedynie niewielkie zmiany w jego właściwościach. Warto też podkreślić, że okna drewniane są bardziej przyjazne środowisku niż PCV – są biodegradowalne oraz dają lepsze rezultaty podczas recyklingu.

PCV czy drewno – jakie okna wybrać dla swojego domu?

Ostatecznie wybór między oknami PCV a drewnianymi zależy od indywidualnych preferencji, potrzeb oraz oczekiwań. Jeśli zależy nam na prostocie konserwacji oraz korzystnej cenie, warto zdecydować się na okna PCV. Z kolei dla osób ceniących ekologię oraz niepowtarzalne piękno z pewnością najlepszym rozwiązaniem będą okna drewniane.

Podczas dokonywania wyboru warto wziąć pod uwagę również inne czynniki takie jak rodzaj i wygląd budynku, w którym będą zamontowane okna oraz możliwości finansowe inwestora. 

Wróć do bloga

e-mail