Od początku działalności zajmujemy się sprzedażą i montażem stolarki okiennej PCV, drewnianej i aluminiowej.
BONA
Małgorzata Ptach
bona - logo

Czym jest ogród zimowy?

ogród zimowy

Kontakt z naturą powinien być stałą częścią każdego naszego dnia. Jednym ze sposobów, żeby cieszyć się spokojem wśród roślinności także zimą, jest stworzenie ogrodu zimowego. Czym on jest? I dlaczego warto go wykonać?

Ogród zimowy – czym jest?

Ogród zimowy jest złożony z solidnego szkieletu, który podtrzymuje szklane ściany. Może on być budynkiem wolnostojącym lub dobudowaną konstrukcją, do której przechodzi się bezpośrednio z domu. Dzięki odpowiednim warunkom, jakie panują w ogrodzie zimowym, rośliny mogą rosnąć tam cały rok, również w czasie chłodnych miesięcy. Daje to możliwość relaksu wśród zieleni niezależnie od temperatury panującej za oknem.

Koszt budowy ogrodu zimowego zależy od wielkości pomieszczenia, od materiałów zastosowanych do stworzenia konstrukcji, od wielkości przeszkleń, sposób otwierania drzwi i okien, a także od wyposażenia na które się zdecydujemy.

Najważniejsze elementy wyposażenia to m.in.:

  • wygodne i wytrzymałe meble ogrodowe,
  • oświetlenie, które zagwarantuje intymny klimat,
  • rośliny, które są zgodne z naszymi upodobaniami.

Dlaczego warto stworzyć ogród zimowy?

Ogród zimowy Gdynia to dodatkowa przestrzeń, której posiadanie daje wiele zalet. Dlaczego warto się na niego zdecydować?

Oto kilka elementów:

  • pozwala na powiększenie przestrzeni domowej i wyznacza niepowtarzalną strefę relaksu, z której mogą korzystać zarówno domownicy, jak i zaproszeni goście,
  • doskonale nadaje się do uprawiania roślin ozdobnych, o których zawsze marzyliśmy, a które nie zmieściłyby się w domu,
  • łączy w sobie zalety werandy i ogrodowej altany, można z niego korzystać cały rok, niezależnie od pogody i temperatury za oknem,
  • zwiększa walory użytkowe domu, podnosi wartość nieruchomości, sprawia, że dom staje się bardziej estetyczny i niepowtarzalny.

Wróć do bloga

e-mail