Od początku działalności zajmujemy się sprzedażą i montażem stolarki okiennej PCV, drewnianej i aluminiowej.
BONA
Małgorzata Ptach
bona - logo

Jak dobrać balustradę?

balustrada

Balustrady pełnią dwie podstawowe funkcje: zabezpieczają i chronią przed upadkiem, a do tego wzbogacają estetycznie przestrzeń. Jednak aby tak było konieczne jest dobranie właściwej konstrukcji. Jakimi zasadami warto kierować się przy wyborze? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Czym kierować się przy wyborze balustrady?

Wybierając idealną balustradę warto wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników. Jednym z nich jest dopasowanie wyglądu konstrukcji do stylu, w jakim wykonaliśmy resztę budynku. Chodzi o stworzenie spójnej kompozycji, która będzie ze sobą współgrać i będzie prezentować się elegancko. 

Kolejnym elementem jest dobranie właściwego rozmiaru balustrady. Nie może ona być ani zbyt mała, ani zbyt wysoka. Liczy się także długość – balustrada powinna sięgać do obu końców schodów lub do każdego krańca balkonu. Tylko wtedy będzie gwarantować bezpieczeństwo.

Ważne jest także wybranie balustrady, która jest ponadczasowa i elegancka. Ślepe podążanie za chwilową modą sprawia bowiem, że konstrukcja po krótkim czasie się nam znudzi.

Wybór balustrady – o czym pamiętać?

Kolejnym aspektem wyboru balustrady jest materiał, z jakiego jest ona wykonana. Jak już wspomnieliśmy bardzo ważnym czynnikiem jest dopasowanie balustrady do wyglądu pozostałych elementów posesji. Jakie materiały zostały użyte do tej pory? Jakie powierzchnie będą się ze sobą komponować najlepiej? 

Dwie najpopularniejsze opcje, które warto wykorzystać to balustrady metalowe, które są odporne na szkodliwe czynniki zewnętrzne i prezentują się dobrze mimo upływu lat, a także balustrady drewniane, które wprowadzają wrażenie ciepła i przytulności.

Wybierając materiał warto także zwrócić uwagę na łatwość czyszczenia i codziennego użytkowania.

Wróć do bloga

e-mail